Opinie klientów

Wielkość tekstu

Kraków, 27.06.2018 r. 

Dziękuję za bardzo dobre zabiegi, które uzyskaliśmy w tym Uzdrowisku! Szczególnie dziękujemy za bardzo miłą obsługę i opiekę jaką mieliśmy ze strony personelu borowiny i kąpieli siarkowych. Wszyscy dla nas byli bardzo mili i uczynni - co my już w podeszłym wieku (91 i 90 lat) bardzo cenimy. 

Maria i Leszek T.


Kraków, 28.03.2018 r. 

Pragniemy bardzo podziękować za udany pobyt w Państwa Uzdrowisku. Dzięki Państwa zaangażowaniu i trudzie jaki wkładacie  w dbałość o kuracjuszy nasz pobyt był udany. Cała załoga: Panie sprzątaczki, Panie z kuchni, Panie z recepcji, zespół rehabilitantów i cały personel medyczny to ludzie, którzy wykonują swoją pracę na najwyższym poziomie. Serdecznie dziękujemy za świetną organizację, miłą i staranną opiekę.

Uczestniczki turnusu


Luty 2018 r. 

Wspaniała opieka lekarska - szczególne podziękowania dla pana doktora Piotra Surówki za trafną diagnozę i "downsizing". Dla Pani Joasi za "ręce które leczą" i za to, że znęcała się nade mną wskutek czego po trzech latach bezruchu mam sprawną rękę. Dla Pani z kuchni - przemiłej Agatki, dzięki której wszystko smakuje wyśmienicie. Dla pań pokojowych za lśniący pokoik. Dla Pana Czesia za szybkie interwencje. Dla Pani Elizy z recepcji za uśmiech i cierpliwość. Dla całego personelu ogólnie podziękowania za to, że mnie "naprawiliście". PS. Ja tu jeszcze wrócę! 

Liliana O. 


Lipiec 2017 r.

W trakcie dwutygodniowego pobytu w Uzdrowisku Swoszowice spotkałam się z bardzo miłą i profesjonalną obsługą Pań z recepcji, bardzo kompetentną postawę prezentuje Pani Eliza – miła, sympatyczna, pomocna. Prawdziwą przyjemnością było spotkanie z Panem dr Piotrem Surówką; rozmowa i ocena zdrowia, rada w dokonywaniu / wyborze właściwych zabiegów, nieoceniona. Należy podziękować wszystkim pracownikom, za wysiłek wkładany w obsługę zabiegów. Natomiast zabiegi prowadzone przez Pana Sławka, można określić jako rewelacyjne, zaskakujące, magiczne, poprawiające stan zdrowia.

Elżbieta z p. 110


Kraków, 08.07.2017r.

Pobyt tutaj, w trakcie pobierania zabiegów leczniczych był prawdziwą przyjemnością. Miałam świetnie zgrane zabiegi, personel jest uśmiechnięty, życzliwy, o wysokiej kulturze osobistej, nie mam żadnych negatywnych uwag. Zarówno młodszy jak i ten o dłuższym stażu personel, reprezentuje wysoki poziom fachowości. Proszę nadal tak „trzymać klasę”.

Maria G.


Od 29.05.2017r. do 22.06.2017 korzystałam z zabiegów w Uzdrowisku Kraków Swoszowice. Chciałam podziękować Paniom  dającym mi zabiegi, gdyż są urocze, wrażliwe na dolegliwości pacjentów, cierpliwe, wyrozumiałe, troskliwe, delikatne, uczuciowe, pogodne w każdy dzień. Chociaż na dworze jest pochmurno i zimno to przychodząc na zabiegi – uśmiech na twarzy Pań i Panów daje nam ciepło i ulgę w naszych dolegliwościach. Mimo, że Panie i Panowie nie mają chwili odpoczynku, to nie było dnia żaby na ich twarzy było widać zmęczenie  czy zdenerwowanie. Zawsze na ich twarzy jest serdeczny uśmiech, spokój i cierpliwość dla nas – pacjentów. Takich ludzi życzmy sobie w służbie zdrowia.

Genowefa A.


10.05.2017r

To jest kilka słów dla całego sympatycznego zespołu uzdrowiska. Jesteście wszyscy Państwo profesjonalistami. Zabiegami poprawiacie naszą nadwyrężoną (wiekiem lub chorobą) kondycją fizyczną. A uśmiechem, który Wam przy tym towarzyszy i równoczesną życzliwością  pozwalacie uwierzyć, że świat nie jest taki zły i za to Wam serdecznie dziękuję.

Maria K., pobyt ambulatoryjny


"Z panią Barbarą umawiamy się przed gankiem przy Głównym Domu Zdrojowym. Jest piękne słoneczne czerwcowe popołudnie, wybieramy jedną z zacienionych parkowych ławeczek.

Zanim zaczniemy, pani Barbara prosi by koniecznie zapisać stworzony przez nią aforyzm: „Czyś jest stara, czyś jest młoda – siarka ci urody doda”. Skrupulatnie notujemy, a kuracjuszka rozpoczyna swoją opowieść o tym, jak ze skromnej dziewczyny spod Limanowej w wyniku wielu różnych zbiegów okoliczności oraz wspaniałych osób poznanych na drodze życia stała się jedną z gwiazd Krakowskiej Operetki..."

Cała relacja z rozmowy z solistką Operetki Krakowskiej Barbarą Barską Feherpataky do przeczytania TUTAJ.


Pięknie dziękujemy Szanownym Paniom i Panom, lekarzom, pielęgniarce przełożonej, pielęgniarkom, fizjoterapeutom i obsłudze technicznej sanatorium za wspaniałe działanie na rzecz naszego zdrowia. Pomimo bardzo gorącego lata (ponad 30 stopni Celsjusza) wszystko przebiegało sprawnie. Podziwiamy. Szanownym Państwu z serca życzymy wszystkiego najlepszego. 

Z poważaniem, Zdzisława i Andrzej Z. 


Jestem pod wrażeniem uprzejmości jaka mnie tu spotyka. Zabiegi, które mi zlecono, poprawiły moją kondycję zdrowotną. Mam nadzieję, że Uzdrowisko będzie następne 200 lat niosło ulgę chorym tak jak mnie. Obecnie mieszkam bardzo daleko od kraju, przylatuję do Polski regularnie i mam zamiar odwiedzać Swoszowickie Uzdrowisko regularnie, szczególnie, że jest pięknie położone w okolicach Krakowa i Zakopanego.  

Sabina C. 


Jesteśmy bardzo zadowolone z pobytu w sanatorium w Swoszowicach. Pierwszy raz spotkałyśmy się z tak profesjonalną i miłą obsługą lekarsko-pielęgniarską oraz zabiegową. Wszystkie zabiegi są bardzo trafne i skuteczne. Atmosfera jest bardzo miła. Cieszymy się bardzo, że mogłyśmy tutaj przyjechać na leczenie.

Pacjentki z pok. 111


Od kilkunastu lat cierpię z powodu zwyrodnienia układu kostnego. Dzięki zabiegom w Uzdrowisku Swoszowice moje dolegliwości łagodnieją i poprawia się sprawność ruchowa. Dziękuję personelowi za wysoki profesjonalizm, kulturę osobistą, wyrozumiałość i cierpliwość.

Maria T.


Pragnę serdecznie podziękować służbie medycznej, rehabilitantom i służbom pomocniczym za fachową opiekę, trud, wyrozumiałość i pomoc podczas odbywania naszych zabiegów leczniczych, oraz życzyć dalszych sukcesów zadowolenia ludzkiej życzliwości w tak ważnej pracy dla innych aby uzdrowisko w Swoszowicach długo służyło społeczności potrzebującej ulgi w różnych schorzeniach. Z pełnym przekonaniem będziemy polecać to miejsce innym a sami będziemy chcieli skorzystać z ponownych usług, kiedy będzie to możliwe i konieczne.

Wdzięczni za wszystko Barbara i Stanisław S.


Chciałabym serdecznie podziękować za ten bardzo zrelaksowany czas, jaki tu spędziłam podczas zabiegów. Cierpię na bóle kręgosłupa w związku z chorobą zawodową i dzięki zabiegom – kąpielom siarczkowymi i „perełce”- czuję, że jest mi w ciele dużo lżej i lepiej. Masaże hydro-jet- dopełniają rozluźnienie. Przyjechałam tu z Warszawy – namówiłam mnie na zabiegi tu, w Uzdrowisku znajoma z Myślenic, która również bardzo zregenerowała się po operacji kręgosłupa dzięki zabiegom. Jestem bardzo zadowolona . Miejsce jest przepiękne! Park – piękne drzewa, atmosfera wypoczynku i tak potrzebnego w dzisiejszych czasach zwolnienia tępa. Jestem wdzięczna, że mogłam tu być.

Krystyna W.


Jestem tutaj po raz 6 i gdyby nie zabiegi w tutejszym uzdrowisku na pewno bym tu nie przychodziła, bo mój stan zdrowia by nie pozwolił, a dzięki zabiegom chodzę o własnych siłach. Uzdrowisko to ma specyficzny klimat – uprzejmość personelu nie spotykana w dzisiejszych czasach. Jestem bardzo zadowolona i wszystkim polecam.

Z pozdrowieniami Halina P.


Bardzo polecam kurację w Sanatorium Swoszowice. Na podkreślenie zasługuje bardzo sprawna organizacja zabiegów, nastawienie personelu do pacjentów (uprzejme), co wbrew pozorom jest jednym z ważniejszych czynników wspierających leczenie.

Dziękuję Justyna H.


Od kilkunastu lat cierpię z powodu zwyrodnień układu kostnego. Dzięki zabiegom w Uzdrowisku w Swoszowicach moje dolegliwości łagodnieją i poprawia się sprawność ruchowa. Dziękuję personelowi za wysoki profesjonalizm, kulturę osobistą, wyrozumiałość i cierpliwość.

Maria T. z Mogilan


Po przejechaniu 20 minut autem jestem w sanatorium! Czy może być coś wspanialszego dla zagonionej krakowianki. Cisza, spokój, inny świat. Otoczenie jak w bajce. Wspaniała, profesjonalna obsługa. Czujesz się potrzebny, jakby na Ciebie czekali (…)

Serdecznie dziękuje, Marzena H.-N. – Kraków


Szybko, szybko do kąpieli

Pan kuracjusz się weseli.

Będzie masaż, będą prądy

Gimnastyka i przyrządy.

                                           Zadowolona z zabiegów Elżbieta W.


Jako nowicjusz po raz pierwszy korzystam z usług Sanatorium w Swoszowicach, pragnę wyrazić serdeczne podziękowania. Zakład oferuje szeroki wachlarz usług. Działalność jest doskonale zorganizowana, a zabiegi rozpoczynają się punktualnie. Personel jest profesjonalny, bardzo sympatyczny i życzliwy dla pacjentów. Mam nadzieję, że terapia okaże się w pełni skuteczna. Z przyjemnością skorzystam z ponownej terapii w roku przyszłym.

Prof. dr hab. Andrzej B.


Podziękowanie !!

Dla całego zespołu pracującego w tym uzdrowisku serdeczne podziękowania za wspaniałe zabiegi za wspaniałą atmosferę, miłe przyjęcie, za traktowanie pacjentów jak „Ludzi” którym się coś „ jeszcze” należy. Właśnie takich instytucji nam jest potrzebne tutaj w Krakowie, a także w Polsce. Mam nadzieje, że mam skromny głos przyczyniający się do tego, że to Uzdrowisko pozostanie na zawsze (…)

Dziękuję,

Teresa Sz.

Danuta K.


Składam podziękowania za całokształt przebiegu zabiegów. Gorąca wdzięczność za zaangażowanie i bardzo miłe podejście całego personelu do pacjentów. Moje zdrowie zostało podreperowane, a moje mięśnie rozruszane. Ośrodek ten jest zbawienny dla osób które nie mają możliwości stałego pobytu w sanatorium. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Elżbieta Cz.


Okrutnie zmaltretowany zabiegami ale ufny w ich skuteczność, bardzo serdecznie dziękuje za nadzwyczajne zaangażowanie, profesjonalność i ekstra super uprzejmość całego (bez wyjątku) personelu uzdrowiska. (…)

Bogusław P.


W imieniu kuracjuszy turnusu 30.11.-21.12.2012 dziękujemy za zorganizowanie nam pobytu, opiekę lekarską i pielęgniarską oraz uatrakcyjnianie czasu wolnego na terenie uzdrowiska. Dziękujemy również fizjoterapeutom oraz personelowi restauracji „Parkowa” za bardzo dobre jedzenie.

Uczestnicy


„Gdy Cię ciągle bolą kości jedź do Swoszowic, ale nie „w gości” tylko dla siarkowych i borowinowych przyjemności!”

„Gdy Cię ciągle w „dołku ściska” pojedź gościu do UZDROWISKA!”

„Lepiej tańcem leczyć bóle, niż na starość nosić kule”

„Chociaż ciągle nam gorąco to nas „kładą” w kąpiel gorącą”

Mariola G. – Tychy, Halina T. – Rzeczyca Księża, Jan O. – Warszawa, Barbara K. – Łódź, Agata i Andrzej W. – Tychy, Zdzisław K. – Skoczów.


Dzisiaj kończę zabiegi z NFZ, ale jutro tu wrócę by dokupić sobie jeszcze jeden, bardzo dziękuję za delikatność, uprzejmość i profesjonalizm pracowników którzy pracują przy obsłudze pacjentów. Wszystkiego dobrego i oby jak najczęściej „Swoszowice”.

Robert – Kraków


Chciałam serdecznie podziękować za leczenie ambulatoryjne, co roku korzystałam z tego leczenia i bardzo mi pomogły, nawet w czasie zabiegów ciśnienie mi się reguluje i kilka miesięcy nie muszę zażywać tabletek przeciwbólowych, uważam, że bardzo potrzebne jest to sanatorium.

Ryszarda K.


Pełna euforii i coś co mnie zachwyca

to po wielu cierpieniach, świetna rehabilitacja,

oraz pobyt na kuracji w Uzdrowisku w Swoszowicach.

Wspaniałe warunki, opieka medyczna, rehabilitacyjna i socjalna również bardzo miła.

Mam wrażenie, że po tutejszych specjalistycznych zabiegach, w komforcie odnowy fizycznej,

jeszcze długo będę żyła.

„Jeśli kłopoty masz z kończynami

Nie stroń przed swoszowickimi zabiegami!

Choć czasem bywają niemiłe pogłoski

Kuracjuszu bądź pewny że:

Po skutecznej rehabilitacji swoszowickiej

Będziesz biegać niczym Robert Korzeniowski.

Jestem optymistką, chociaż bardzo schorowaną to nieco szaloną, lecz z rehabilitacji zabiegów cała Happy!! Na własne nogi postawiona szczęśliwa i bardzo zadowolona (…)

Serdeczne podziękowanie Cecylia A. z Krakowa


Podziękowanie z całego serca!

Przebywając w tym sanatorium czułem się tak dobrze, nieskrępowanie, a zarazem całkowicie wyciszonym, być może położeniem tego ośrodka w takiej enklawie zieleni, a dla ludzi ciągle zagonionych jest to bardzo ważne. Sam ośrodek z wyglądu bardzo niepokaźny, a zarazem tak funkcjonalny i bezkolizyjny dla wszystkich użytkowników. A co do personelu, jestem pełen podziwu dla wszystkich (…), jednym słowem pełny profesjonalizm. Chciałbym tu wrócić, bo warto być w tak przyjaznym ośrodku o każdej porze roku. Życzę dalszej owocnej pracy. Wdzięczny pacjent, kuracjusz Janusz T.