Pakiety dla chorych na łuszczycę

Wielkość tekstu

Łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, jednakże dostępność wielu różnych sposobów leczenia może znacznie zredukować lub praktycznie wyeliminować jej objawy.

Do tych metod należą kąpiele siarczkowe oraz terapia promieniami UVB.

Fototerapia z użyciem lampy Medisun700 stosowana jest w leczeniu łuszczycy i bielactwa. Polega na eksponowaniu skóry na promienie -UVB. Nowoczesne wąskie pasmo 311 nm tzw. narrow band umożliwia terapię bez stosowania leków doustnych. Wąskie pasmo jest podobne do szerokiego, lecz emituje specyficzny rodzaj UV, szczególnie korzystny w leczeniu łuszczycy. Przynosi efekty już przy dwóch do trzech zabiegach w tygodniu, podczas gdy pasmo szerokie wymaga częstszego naświetlania, aby przynieść te same wyniki. Wąskie pasmo może także zastąpić PUVA (połączenie leków z światłem UVA), ponieważ jest lepiej tolerowane i bezpieczniejsze.

Siarka jest szeroko stosowana w lecznictwie dermatologicznym ze względu na działanie redukujące, keratolityczne, odkażające, a także przeciwpasożytnicze. Korzystne działanie siarki w terapii łuszczycy wynika przede wszystkim z jej właściwości redukujących. Ma ona zdolność wiązania tlenu tkankowego, co prowadzi do spowolnienia procesów metabolicznych w skórze i osłabienia aktywności mitotycznej naskórka. Siarka działa złuszczająco, poprzez rozmiękczanie naskórka i rozluźnianie połączeń międzykomórkowych.

Dostępne pakiety zabiegów:

PAKIET

CZAS TRWANIA

   CENA     

kąpiele siarczkowe

   10 zab. x 15 min.   

199 zł*

naświetlanie lampą UVB 311 nm   

10 naświetlań

166 zł*

RAZEM TANIEJ (kąpiele siarczkowe i naświetlanie lampą)

  10 dni zabiegowych   

350 zł*

     
              

 * Cena nie zawiera wizyty u lekarza uzdrowiskowego oraz u lekarza dermatologa. W Uzdrowisku nie ma możliwości umówienia się na konsultację z dermatologiem. Wzór zlecenia na naświetlania lampą UVB 311nm, który można przekazać swojemu dermatologowi, można pobrać tutaj.

 *W celu skorzystania z kąpieli siarczkowych konieczne jest przedstawienie na wizycie lekarskiej wyników podstawowych badań: morfologia krwi, OB i mocz ogólny z ostatnich 6 m-cy, EKG z ostatnich 3 m-cy. 

W celu usprawnienia kwalifikacji na zabiegi istnieje możliwość pobrania i wypełnienia ankiety wstępnej. Wydrukowaną ankietę należy przedłożyć na wizycie lekarskiej. Formularz ankiety można pobrać tutaj.