Wydarzenia w Uzdrowisku

Wielkość tekstu

II TARGI SENIORA W KRAKOWIE 

relacja targi seniora  Ach, co to były za Targi! W dniach 5-6 października seniorzy po raz drugi mogli skorzystać z wyjątkowego wydarzenia, jakim niewątpliwie są Targi Seniora w EXPO Kraków. Na gości czekało mnóstwo atrakcji: spotkania z inspirującymi ludźmi - m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką i Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi, bezpłatne badania i stoiska wystawców posiadających w swojej ofercie produkty skierowane do osób 60+. Nasze Uzdrowisko również wzięło udział w Targach. Na stoisku 24 można było się spotkać z przedstawicielami Uzdrowiska i skonsultować się z fizjoterapeutą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Link: II Targi Seniora w Krakowie.

 

 

KRAKOWSKI DZIEŃ ZDROWIA 2018

relacja krakowski dzien zdrowia W sobotę 29 września na Rynku Głównym w Krakowie odbył się Krakowski Dzień Zdrowia, kończący tygodniowe Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia. Oczywiście naszego Uzdrowiska nie mogło na tej imprezie zabraknąć. Na naszym stoisku można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą i dowiedzieć się więcej na temat oferowanych przez nas zabiegów i możliwości leczenia refundowanego przez NFZ. Inne podmioty lecznicze tego dnia również oferowały możliwość bezpłatnych badań, m.in. pomiar poziomu cukru we krwi czy badanie zawartości tlenku azotu w wydychanym powietrzu. Pogotowie ratunkowe przeprowadzało szkolenia z pierwszej pomocy, a na stoisku Rzecznika Praw Pacjenta można było dowiedzieć się więcej na temat praw pacjenta. Dziękujemy za spotkanie! Link do galerii: Krakowski Dzień Zdrowia 2018. 

 

 FOTORELACJA Z 25 FESTYNU JESIEŃ KURDWANÓW 

fotorelacja jesien kurdwanow Niedzielę 2 września spędziliśmy na 25 Jesiennym Festynie Kurdwanów organizowanym przez Osiedle Kurdwanów. Na naszym stoisku można było skorzystać z bezpłatnego instruktażu Nordic Walking oraz dowiedzieć się więcej na temat oferty Uzdrowiska. Dziękujemy za spotkanie! Link do galerii: 25 Festyn Jesień Kurdwanów. 

 
 
 
 
 
 
 

FOTORELACJA Z PIKNIKU KRAKOWSKIEGO W PARKU BEDNARSKIEGO 

fotorelacja parkbednarskiegoW sobotę 1 września Uzdrowisko można było spotkać na Pikniku Krakowskim w Parku Bednarskiego. Z chętnymi uczestnikami wspólnie ćwiczyliśmy i rozmawialiśmy o możliwościach leczenia w naszej placówce. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia. Link do galerii: Piknik Krakowski w Parku Bednarskiego.

 
 
 
 
 
 
 

FOTORELACJA Z PIKNIKU KRAKOWSKIEGO NAD ZALEWEM NOWOHUCKIM

nadzalewemW sobotę 4 sierpnia uczestniczyliśmy w Pikniku Krakowskim nad Zalewem Nowohuckim. Nasz fizjoterapeuta przez cały dzień prowadził dla chętnych rodzinną gimnastykę z piłkami. Mimo upału wielu z Was zdecydowało się choć na chwilę do niego dołączyć, za co bardzo dziękujemy. Po krótkiej gimnastyce na naszym stoisku można było uzyskać informacje o wodach siarczkowych oraz oferowanych przez nas zabiegach. To był bardzo udany dzień! Link do galerii: Piknik Krakowski nad Zalewem Nowohuckim.

 

 

 

 


FOTORELACJA Z XIV RODZINNEJ IMPREZY PLENEROWEJ SM "NA KOZŁÓWCE" 

fotorelacja kozlowek miniaturyPrzedstawiamy krótką fotorelację z XIV Rodzinnej Imprezy Plenerowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Kozłówce", która odbyła się w niedzielę 27 maja na zielonym terenie przy ul. Spółdzielców. Dziękujemy wszystkim, którzy spotkali się z nami tego dnia, a szczególnie tym, którzy odważnie sięgnęli po kijki Nordic Walking i wraz z naszą fizjoterapeutką uczyli się podstaw chodzenia z kijkami mimo upalnej pogody. Link do galerii: XIV Rodzinna Impreza Plenerowa SM "Na Kozłówce". 

 

   

 

 


FOTORELACJA Z DNIA ZDROWIA I URODY W SWOSZOWICE CENTRUM

sanepid dzien otwartyW dniu 25 maja 2018 r. w Swoszowice Centrum odbył się Dzień Zdrowia i Urody, którego byliśmy współorganizatorem.Wraz z pozostałymi partnerami wydarzenia chcieliśmy edukować i wspierać wszystkich klientów Swoszowice Centrum w kwestii ich zdrowia. Na naszym stoisku można było skonsultować się z dietetykiem uzdrowiskowym, lekarzem rehabilitacji medycznej i fizjoterapeutką. Chętni mogli także skorzystać z relaksującego masażu karku. Pozostali partnerzy wydarzenia również przygotowali na ten dzień wiele atrakcji: GEERS Dobry Słuch wykonywał przesiewowe badania słuchu, O3-Optyk Okulista Optometrysta zapewniało przesiewowe badania wzroku pod kątem zaćmy oraz bezpłatny dobór korekcji okularowej, Centrum Urody Szminka wykonało pokazowy makijaż, Almedico - Zielarnia Lawenda oferowało rabat na swoje produkty. Dziękujemy Swoszowice centrum za zaproszenie i organizację tego wydarzenia oraz Głosowi Seniora za patronat medialny i przekazane egzemplarze "Głosu Seniora".Link do galerii: Dni Zdrowia i Urody w Swoszowice Centrum

 


FOTORELACJA Z V DNIA OTWARTEGO WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ 

sanepid dzien otwartyW sobotę 19 maja 2018 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w piątej już edycji Dnia Otwartego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Wraz z innymi partnerami wydarzenia promowaliśmy w tym dniu zdrowy styl życia wśród małych i dużych uczestników imprezy. Nasz fizjoterapeuta zachęcał do wspólnej gimnastyki z piłkami, udzielaliśmy także informacji na temat możliwości rehabilitacji ambulatoryjnej w naszym Uzdrowisku. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia! Link do galerii: V Dzień Otwarty WSSE w Krakowie.

 

 

 

 


 UZDROWISKO NA SZKOLNYM FESTIWALU ZDROWIA W SP 43 W KRAKOWIE SWOSZOWICACH  

festiwal zdrowia mini zdjęcieW środę 25.04.2018 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Szkolnym Festiwalu Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 43 w Krakowie - Swoszowicach. Nasza fizjoterapeutka Natalia pokazywała rodzicom i dzieciom uczestniczącym w festiwalu jak dbać o kręgosłup podczas odrabiania lekcji, nauki i noszenia tornistra. Okazało się, że dzieci są świadome popełnianych błędów, co bardzo nas cieszy. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a błędy popełnione od najwcześniejszych lat prędzej czy później odbijają się na zdrowiu. Złe, utrwalone nawyki ciężej też zmienić. Dlatego brawa dla najmłodszych za taką wiedzę! Podczas festiwalu uczestnicy mogli także zbadać wzrok, zobaczyć czy prawidłowo szczotkują zęby oraz skosztować zdrowych słodyczy. Nie musimy chyba mówić, że cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Link do galerii: Festiwal Zdrowia w SP 43

 


 

  UZDROWISKO NA III FORUM SENIORA W KRAKOWIE 

forum seniora mini zdjęcieZapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z III edycji Forum Seniora organizowanego przez Dziennik Polski. Tematem przewodnim konferencji było "Zdrowie Seniora. Bez bólu do zdrowia. Najnowsze osiągnięcia medycyny." Mieliśmy niezwykłą przyjemność spotkać się tam z uczestnikami konferencji i porozmawiać z nimi o zdrowiu i o tym jak ważny dla seniorów jest ruch i rehabilitacja. Link do galerii: III Forum Seniora Kraków 2018

 

 

 

 


DNI OTWARTE UZDROWISKOWEGO CENTRUM REHABILITACJI SWOSZOWICE

Poznajcie nasze TERAPIE INDYWIDUALNE

     W dniach 20-21 października 2017 roku odbyły się Dni Otwarte uzdrowiskowego Centrum Rehabilitacji Swoszowice. Naszym celem było promowanie i informowanie Was o naszych nowych spersonalizowanych terapiach indywidualnych. Wielu z Was skorzystało z bezpłatnych konsultacji z naszymi lekarzami i fizjoterapeutami! Obejrzyjcie naszą krótką fotorelację! Link do galerii: Google - Dni Otwarte 20-21 października

 

 

 

 

 


UZDROWISKO PODCZAS PIKNIKÓW KRAKOWSKICH 2017

    W miesiącach letnich krakowianie spotykali się w każdy weekend w różnych krakowskich parkach na rodzinnych "Piknikach Krakowskich". Prócz pysznego i zdrowego jedzenia było mnóstwo atrakcji, dla dorosłych i dla dzieci. My również przyłączyliśmy się do pikników, na których nasi fizjoterapeuci z uzdrowiskowego Centrum Rehabilitacji Swoszowice zachęcali do ruchu na świeżym powietrzu. Była gimnastyka z elementami Nordic Walking, gimnastyka z kolorowymi piłkami, porady i konsultacje. Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Pikników Krakowskich. Poniżej linki do fotogalerii. Przeżyjmy to jeszcze raz :)

 

Piknik w podgórskim Parku Bednarskiego
(15 lipca 2017 r.) 

Piknik nad Zalewem Nowohuckim
(23 lipca 2017 r.)
 

Piknik w Parku Decjusza
(6 sierpnia 2017 r.)
 

Piknik w Parku Bednarskiego
(19 sierpnia 2017 r.)

 

Piknik na krakowskich Plantach
(9 września 2017 r.)

 

 


RAJD "SIARCZANE KORZENIE" NA TERENIE UZDROWISKA

  20 czerwca 2017 roku w naszym Parku Zdrojowym odbył się VII Rajd Swoszowicki "Siarczane Korzenie". Dzieciaki ze swoszowickiej Szkoły Podstawowej z opiekunami miały do rozwiązania szereg zadań - sportowych, przyrodniczych, a nawet medycznych. Brawo dla organizatorów - nauczycieli za propagowanie postaw lokalnego patriotyzmu wśród najmłodszych.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/pg/uzdrowiskokrakowswoszowice/photos/?tab=album&album_id=1503121123085465

Zachęcamy do polubień!

 

 

 


UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE W "DNIU DLA RODZINY" W BĘDZINIE

 

   18 czerwca 2017 roku jako partner Będzińskiej Karty Rodziny i Seniora mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wielopokoleniowym pikniku "Dzień dla rodziny" organizowanym przez Powiat Będziński.

Dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, szczudlarze, quizy, konkursy i zabawy sportowe, a nawet prawdziwy teatr uliczny - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników festynu.

Piękna pogoda i bogaty program sprawiły, że frekwencja dopisała, a nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób chętnych do przyjazdu do naszego krakowskiego uzdrowiska.

Szczegółowa relacja: http://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/2966-piknik-dzien-dla-rodziny-za-nami


5. JUBILEUSZOWY BIEG SWOSZOWICKI 28 MAJA 2017 - FOTORELACJA

 

  28 maja 2017 roku Swoszowice stały się najbardziej rozbieganym miejscem w Polsce. 863 uczestników, mnóstwo kibiców na trasie wszystkich biegów, piękna atmosfera, piękna pogoda (dla biegaczy aż nadto), piękne okolice Uzdrowiska Kraków Swoszowice a na mecie pyszny makaron z musem truskawkowym... Dziękujemy za świetną organizację Stowarzyszeniu Biegaczy I Ty Możesz Być Wielki - ITMBW Kraków.

Uzdrowisko Kraków Swoszowice nie tylko było gospodarzem imprezy - nasi fizjoterapeuci aktywnie się w nią włączyli. Joasia poprowadziła rozgrzewki przed rywalizacją w Rodzinnej Mili 1,6 km oraz w Swoszowickiej Piątce na 5 km, Marek masował strudzonych biegaczy, a Natalia pobiegła w Biegu Głównym na 10 km!

Nasze uzdrowiskowe Centrum Rehabilitacji Swoszowice ufundowało nagrody - vouchery na programy rehabilitacji oraz masaże sportowe.

Obszerne fotorelacje dostępne w linkach:

Rodzinna mila dla Julki i Kubusia 1,6 km: http://goo.gl/photos/eDhBgEMkrGiuxc2G7

Swoszowicka Piątka 5 km: http://goo.gl/photos/GgdgJ5k6vjPN3omR9

Bieg Główny 10 km: http://goo.gl/photos/9R9ECtFNnFUBhA1XA

Bieg dzieci (ur. 2012 i młodsze): http://goo.gl/photos/EChSjcLPPuXsx6kq5

Dekoracje: http://goo.gl/photos/o7GAAbpGUj1KBef87

Atmosfera: http://goo.gl/photos/xpWCq5VKbtCCz4BH8


5 BIEG SWOSZOWICKI

  

W niedzielę 28 maja 2017 roku Uzdrowisko Kraków Swoszowice stanie się najbardziej rozbieganym miejscem w Polsce! Gorąco zapraszamy na jubileuszowy 5. Bieg Swoszowicki!!! Kto jeszcze się nie zapisał - wciąż ma czas. Każdy znajdzie dystans dla siebie, zachęcamy też do rywalizacji fanów Nordic Walking!

Szczegóły na stronie Organizatora - Stowarzyszenia Biegaczy I Ty Możesz Być Wielki: http://itmbw.pl/index.php/nasze-imprezy/5bs

 

 

 

 


W DNIU BIBLIOTEK EDUKUJEMY I ROZDAJEMY ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

 

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w Recepcji Uzdrowiska na wszystkich moli książkowych czekają nasze zakładki do książek z podręczną "ściągą" - jak czytać zdrowo, by nie zaszkodzić swoim oczom i kręgosłupowi. To nie tylko ładny ale i bardzo pożyteczny niezbędnik każdego czytelnika.

Zachęcamy też do przeczytania artykułu na blogu Centrum Rehabilitacji Swoszowice "Kropla wiedzy" dotyczącego prawidłowego czytania.

Link do artykułu: TUTAJ.

 

 

 


UWAGA KONKURS!

 

Z okazji Miesiąca SIARKI wszystkich posiadaczy profili na portalu Facebook zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie.

Na naszych stronach internetowych
- http://www.uzdrowisko.krakow.pl
- http://rehabilitacjaswoszowice.pl
na różnych podstronach ukryliśmy mnóstwo buteleczek z naszą wodą siarczkową. Należy szukać unikalnych linków, wpisywać je w komentarzach pod postem konkursowym wraz z krótkim hasłem reklamującym naszą siarkę, wodę siarczkową lub Uzdrowisko Kraków Swoszowice.
Do wygrania podwójne zaproszenia na masaże "Antystres" oraz pakiety "Złoto Swoszowic".
Konkurs trwa do piątku 28 kwietnia do godziny 23.59.

Post konkursowy: TUTAJ.

 

 

 


FOTORELACJA Z II FORUM SENIORA W KRAKOWIE

6 kwietnia 2017 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się II Forum Seniora, zorganizowane przez Dziennik Polski. Tematem spotkania był „Nowoczesny Senior. Jak wynalazki zmieniają nasze życie?” Seria bardzo ciekawych wykładów zgromadziła setki seniorów z całej Małopolski. Nie zabrakło także naszej reprezentacji. Seniorzy mogli uzyskać informacje o leczeniu uzdrowiskowym w Krakowie, a nasza fizjoterapeutka Joasia z Centrum Rehabilitacji Swoszowice jak zawsze z uśmiechem masowała spiętych i zestresowanych. W MIESIĄCU SIARKI nie mogło też oczywiście zabraknąć naszej wody siarczkowej - Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej fotorelacji na naszym facebookowym profilu: TUTAJ

 

 

 


 FOTORELACJA Z WARSZTATÓW "PIERŚ DO PRZODU" W PARKU WODNYM

      11 marca w Wellness Club w Parku Wodnym w Krakowie odbyły się obchody Dnia Kobiet. Było mnóstwo atrakcji, m.in. zajęcia taneczne, fitness, konsultacje z trenerami, loteria i pyszny poczęstunek. My również przyjęliśmy zaproszenie - nasza fizjoterapeutka Joasia Śnieżek-Lis poprowadziła specjalne warsztaty dla pań pt. "Pierś do przodu". Dziękujemy organizatorom i świetnym Uczestniczkom! Więcej informacji w fotogalerii - zapraszamy do obejrzenia TUTAJ!


FOTORELACJA Z 2. BIEGU WALENTYNKOWEGO - ALL YOU NEED IS RUN

       Za nami 2. Bieg Walentynkowy - All You Need is RUN zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegaczy I Ty Możesz Być Wielki. Bieg odbył się w niedzielę 12 lutego 2017 r. w krakowskim Parku Jordana. Nasza delegacja dzielnie nas reprezentowała! Brawo! Nie spoczywamy jednak na laurach i już po krótkim odpoczynku zaczynamy przygotowania do 5. Biegu Swoszowickiego. Liczymy, że na własnym terenie nasze czasy będą jeszcze lepsze!

Jako partner wydarzenia nasze uzdrowiskowe Centrum Rehabilitacji Swoszowice dwóch biegaczy zaprosiło na pełną regenerację organizmu po biegu - dzień zabiegowy w ramach jednego z naszych profesjonalnych PROGRAMÓW REHABILITACJI.
Dziękujemy za świetną organizację i wspaniałą zabawę stowarzyszeniu ITMBW Kraków oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom pasji i zaangażowania!

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją na naszym profilu na Facebooku TUTAJ


 FOTORELACJA Z "WARSZTATÓW ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA" W PARKU WODNYM

       26 stycznia wzięliśmy udział w spotkaniu z uczestnikami działającego w Wellness Club Park Wodny "Programu Senior". Nasz fizjoterapeuta Sławomir Filek poprowadził "Warsztaty zdrowego kręgosłupa". Wytłumaczył jakie mogą być przyczyny wielu zwyrodnień, jak w warunkach domowych możemy dbać o nasz kręgosłup oraz jak prostymi ćwiczeniami możemy go odciążać.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z tego spotkania wraz z komentarzami na naszym uzdrowiskowym profilu na facebooku: http://www.facebook.com/pg/uzdrowiskokrakowswoszowice/photos/?tab=album&album_id=1341379402592972


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W WELLNESS CLUB PARK WODNY KRAKÓW

       W czwartek 26 stycznia 2017 r. Wellness Club działający w Parku Wodnym w Krakowie zaprasza seniorów na Dzień Babci i Dziadka. Otrzymaliśmy zaproszenie na tą imprezę, dlatego szczególnie zachęcamy do udziału w niej wszystkich, którzy chcą zapoznać się z naszą ofertą rehabilitacyjną oraz naturalnymi surowcami stosowanymi w lecznictwie - wodą siarczkową i borowiną. Będzie można porozmawiać z naszym fizjoterapeutą Sławkiem Filkiem, który poprowadzi interaktywne "Warsztaty zdrowego kręgosłupa".

Start: godz. 11:30, sala F w Wellness Club w Parku Wodnym przy ul. Dobrego Pasterza w Krakowie.

W planie: wykład "Dieta dla seniora", pokaz taneczny seniorów, "Warsztaty zdrowego kręgosłupa" (Sławomir Filek) oraz poczęstunek.

Seniorzy z Wellness Club - wstęp bezpłatny, a wszyscy nowi za symboliczną "złotówkę" mogą skorzystać w tym dniu ze spotkania oraz wstępu na zajęcia i siłownię w Wellness Club.

Zapraszamy!!!


II BIEG WALENTYNKOWY

       Niezmiernie miło nam poinformować, że Uzdrowisko Kraków Swoszowice zostało partnerem stowarzyszenia biegaczy I Ty Możesz Być Wielki - ITMBW Kraków - organizatora 2. Biegu Walentynkowego - All You Need is RUN! Bieg odbędzie się 12 lutego (niedziela) w krakowskim Parku im. Jordana. Dwóch uczestników tej rywalizacji zostanie zaproszonych do naszego uzdrowiskowego Centrum Rehabilitacji Swoszowice i otrzyma pełną regenerację organizmu po biegu, tj. jeden dzień zabiegowy indywidualnie dobranego po konsultacji lekarskiej programu rehabilitacji z naszej najnowszej oferty.

W tym biegu wezmą udział nasze fizjoterapeutki - Joasia i Natalia. Dziewczyny już dziś pilnie trenują, a my mocno trzymamy kciuki za świetne czasy. Wciąż trwają zapisy na bieg, gorąco zachęcamy do udziału!

Szczegóły na stronie organizatora: http://itmbw.pl/index.php/nasze-imprezy/2-bieg-walentynkowy

 


 Certyfikat MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM

   Z wielką radością informujemy, że nasze Uzdrowisko otrzymało certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom. Tytuł ten jest dla nas ogromnym zaszczytem. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i niezmiennie zapraszamy do nas wszystkich seniorów i nie tylko. Szczegółową relację z uroczystej gali finałowej konkursu, która miała miejsce w dniu 6.12.2016 r w ICE Kraków można obejrzeć tutaj. 

 

 

 

 

 


III OGÓLNOPOLSKIE SENIORALIA W KRAKOWIE

      W dniu 8 października Kraków będzie najbardziej przyjaznym seniorom miejscem w Polsce. Tego dnia Stowarzyszenie Manko i redakcja „Głosu Seniora” wraz z UTW Politechniki Krakowskiej w Centrum Pedagogiki i Psychologii zapraszają na III Ogólnopolskie Senioralia. Wydarzenie to jest okazją do zaznaczenia obecności seniorów w przestrzeni publicznej i szansą na zmianę sposobu postrzegania osób starszych przez większość społeczeństwa. W planach imprezy są m.in. uroczysta Msza Św. w Kościele Mariackim, barwny korowód uczestników z Rynku Głównego na teren Politechniki Krakowskiej, część wykładowo-artystyczna, w której programie przewidziane są prelekcje w dwóch panelach tematycznych "Zdrowy styl życia" oraz "Bezpieczny Senior". Przez cały dzień, równolegle z wykładami, odbywać się będą bezpłatne badania. O godzinie 16:00 finałem konkursu „Opowiedz Nam Swoją Historię” rozpocznie się część rozrywkowa Senioraliów. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najliczniejszą reprezentację organizacji seniorskiej na Senioraliach oraz odbędzie się loteria z nagrodami.

Uzdrowiskowe Centrum Rehabilitacji Swoszowice z radością włączyło się w to wydarzenie. Naszych reprezentantów spotkać będzie można na stoisku na parterze w gmachu Politechniki Krakowskiej. Będziemy tam czekać na wszystkich, którzy chcą zapoznać się z ofertą Uzdrowiska, a zestresowanym wykonamy bezpłatny masaż karku. Do zobaczenia!

Szczegółowy program III Ogólnopolskich Senioraliów.


 Bezpłatne konsultacje ortopedyczne

   Trwają Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia. Z tej okazji już w najbliższy piątek 30 września 2016 r. zapraszamy na bezpłatne konsultacje ortopedyczne w naszym uzdrowiskowym Centrum Rehabilitacji Swoszowice. Pozostały jeszcze ostatnie wolne terminy! Konsultacji udziela ordynator Uzdrowiska lek. med. Piotr Paluch - ortopeda, traumatolog i specjalista rehabilitacji medycznej.

Rejestracja pod numerami telefonu 12 254 78 23, 12 254 78 46 oraz 12 254 78 11 oraz mailowo:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!


Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia.

Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków w dniach 24 września - 1 października 2016 roku po raz drugi organizują wspólnie Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia. W tym roku Uzdrowisko Kraków Swoszowice i Centrum Rehabilitacji Swoszowice również wezmą udział w tej wspaniałej inicjatywie.

24 września 2016 (sobota) zapraszamy na płytę Rynku Głównego w Krakowie, gdzie podmioty lecznicze i organizacje promujące zdrowy tryb życia będą oferować uczestnikom m.in. przeprowadzenie podstawowych badań profilaktycznych, porad i konsultacji z zakresu zdrowego odżywiania, badań spirometrycznych w spirobusie, naukę samobadania piersi, pokazy karetki pogotowia i udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Będą tam również nasi przedstawiciele, którzy chętnie udzielą informacji na temat możliwości leczenia w naszym Uzdrowisku oraz opowiedzą o właściwościach naszych wód leczniczych. Z tej okazji przygotowaliśmy również liczne rabaty i promocje na nasze usługi. Zapraszamy!

30 września 2016 (piątek) zapraszamy z kolei do Restauracji Parkowej na terenie Uzdrowiska na wykłady o tematyce profilaktycznej:
godz. 13:00 "Rola leczenia uzdrowiskowego w chorobach narządu ruchu" (lek. med. Piotr Surówka, specjalista rehabilitacji medycznej)
godz. 14:30 "Zdrowy kręgosłup" (mgr fizjoterapii Sławomir Filek)

Celem akcji jest zachęcanie mieszkańców do regularnego wykonywania badań profilaktycznych, zwłaszcza do korzystania z oferty badań, które są dostępne nieodpłatnie. Podczas tego tygodnia mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji specjalistycznych i wykładów edukacyjnych organizowanych w placówkach medycznych w całym regionie.

Szczegóły na stronie: http://www.profilaktykawmalopolsce.pl/

 

 

 


4. Bieg Swoszowicki 

   W niedzielę 29 maja na terenie Swoszowic odbędzie się 4. Bieg Swoszowicki organizowany przez I Ty Możesz Być Wielki - ITMBW Kraków. Jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych w Krakowie po południowej stronie Wisły. Podczas zawodów dla uczestników dostępne są trzy trasy - Bieg Główny na 10 km ulicami Swoszowic oraz trasy poprowadzone alejkami Parku Zdrojowego - Swoszowicka Piątka na 5 km i Rodzinna Mila na 1,6 km. Jako jeden z głównych partnerów tej imprezy serdecznie zapraszamy zarówno do udziału w sportowej rywalizacji, jak i do gorącego dopingowania uczestników. 

Więcej informacji na temat biegu.
Więcej informacji na temat ITMBW Kraków.

 

 

 

 


Polak, Węgier dwa bratanki...

27 czerwca, wieczorową porą, dla mieszkańców Swoszowic wystąpił chór im. Béli Bartóka z miejscowości Bekescsaby (Węgry). Blisko czterdziestu chórzystów zaśpiewało pod wodzą Attili Perlakiego pieśni ludowe swego ojczystego kraju, które stanowiły trzon artystycznego programu. Oprócz tego mogliśmy wysłuchać pieśni sakralnych, w tym pieśni gospel, jak i polską "Barkę" – przepięknie rozpisaną na czterdzieści głosów kobiecych i męskich (dla wielu było to jedne z piękniejszych wykonań, jakie było im dane słyszeć). Do różnorodności programowej dołączyły się i ptaki i z autentycznym wyczuciem taktu i harmonii włączały się w chór głosów ludzkich – koncert odbywał się pod gołym niebem, a wiemy, że w uzdrowiskowym parku to one grały zawsze pierwsze skrzypce, więc i teraz nie chciały całkowicie oddać muzycznego pola – choćby i Węgrom!

Pomimo tego znowuż okazało się, że Polak i Węgier to dwa bratanki. Lub raczej – bratanica i bratanek. Z publiczności poderwała się pani, która w czasach studenckich była na wymianie na Węgrzech i tam nauczono jej węgierskiej piosenki (nie będę popisywać się znajomością języka węgierskiego, więc żeby uniknąć błędu tytułu nie podam), którą pamięta do dziś. Na zakończenie zaintonowała ją i piosenkę podjął chór – w ten sposób żeśmy się rozeszli – śpiewając i tańcząc, bo owa pani złapała jednego z chórzystów i poszli w tan.

Pogoda bardzo dopisała i, jeśli wszystko dobrze się potoczy, to marzyłby się nam cykl koncertów na świeżym powietrzu – jeśli tak się stanie to zatytułujemy ten cykl "Zaklinanie deszczu", gdyż po raz kolejny okazało się jaką moc sprawczą ma muzyka. Na komary tylko nie działa – i w tej materii niewiele się chyba zmieni.

Elżbieta Kozioł, Animator Kultury Uzdrowiska Kraków Swoszowice

 

 

 

 


Relacja z warsztatów z nauki obsługi urządzeń mobilnych Tabletomania

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z warsztatów z nauki obsługi urządzeń mobilnych pod nazwą Tabletomania, które dla naszych kuracjuszy zorganizowała ekipa Latarników Polski Cyfrowej. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie warsztaty w naszym Uzdrowisku.

Przeczytaj relację.


 Badania pamięci dla osób powyżej 60-tego roku życia

Uwaga 60-latkowie!

Serdecznie zapraszamy na badania dotyczące pamięci, które odbędą się w budynku Uzdrowiska w sobotę, 05 kwietnia. Badania trwają około godzinę, polegają głównie na rozmowie.

Aby wziąć udział w badaniu prowadzonym przez psychologów należy mieć ukończone 60 lat i zapisać się na dogodną godzinę w Recepcji lub pod numerem telefonu 12 254 78 11.

Obowiązuje limit miejsc! Tylko pięć osób może zostać przebadanych o danej godzinie.

Wszyscy uczestnicy badań otrzymają broszury dotyczące funkcjonowania i wspomagania pamięci.

Badania i rozdawane materiały opracowane zostały przez pracowników Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zapraszają,
Dr hab. Romuald Polczyk, mgr Karolina Dukała


 Małopolski Dzień Seniora - 14 listopada 2013

14 listopada seniorzy z Małopolski będą świętować Małopolski Dzień Seniora w Krakowie. Organizatorem regionalnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora jest Stowarzyszenie MANKO, wydawca ogólnopolskiego magazynu „Głos Seniora”. Wykłady specjalistów, targi zdrowego seniora oraz prezentacja Małopolskiej Karty Seniora - to główne punkty programu. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:30 - 17:30, na Rynku Głównym 34 w Krakowie, w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla, która jest Partnerem wydarzenia. Na imprezie nie zabraknie i naszego Uzdrowiska. Będzie można spotkać się z naszym przedstawicielem i dowiedzieć jak skorzystać z leczenia uzdrowiskowego oraz dowiedzieć jakie profity przygotowaliśmy dla użytkowników Małopolskiej Karty Seniora. Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim i organizatorów.

 

 

 

 

 

 

 

 


Sprawozdanie z Bezpłatnego Punktu Konsultacyjnego działającego w Uzdrowisku Kraków Swoszowice w okresie od 29.07 do 25.10.2013 roku.

W okresie od 29 lipca do 25 października 2013 roku w Uzdrowisku Kraków Swoszowice działał Bezpłatny Punkt Konsultacyjny w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) „Zachowaj równowagę” realizowanego przez Instytut Żywienia i Żywności. Konsultacji udzielała dietetyk Maria Przyborowska-Sapek. Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z działalności punktu.

Ilość skonsultowanych pacjentów 116 w tym: 106 kobiet (91,3%) i 10 mężczyzn (8,6%)

Najwięcej pacjentów w przedziale wiekowym 46-60 lat i powyżej 60 r. życia.

Konsultacje miały na celu edukację w zakresie zdrowego odżywiania oraz redukcji masy ciała w przypadku nadwagi i otyłości.

Otyłość stwierdzono u 53 osób (45,6%), nadwagę u 41 osób (35,3%)

Wizyta u dietetyka obejmowała:

 • pomiary antropometryczne (wzrost, masa ciała, obwód talii i BMI (wskaźnik otyłości)
 • wywiad żywieniowy
 • omówienie stosowania prawidłowych zasad żywienia na podstawie Piramidy Żywienia
 • wskazówki dotyczące redukcji masy ciała na podstawie indywidualnie obliczonego zapotrzebowania kalorycznego
 • omówienie zasad żywienia we współistniejących jednostkach chorobowych
 • ustalenie racji pokarmowych z uwzględnieniem ilościowego i jakościowego doboru składników diety

Najczęściej stwierdzone zaburzenia towarzyszące otyłości to nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, zaburzenia w gospodarce węglowodanowej.

Najczęstsze błędy żywieniowe stwierdzone u pacjentów:

 • nieregularne przyjmowanie posiłków
 • brak śniadań lub późne zjadanie pierwszego najważniejszego posiłku jakim jest śniadanie
 • bardzo mała ilość warzyw i owoców w diecie
 • spożywanie dużych ilości produktów z mąk wysokooczyszczonych (pieczywo pszenne, ryż biały)
 • duży udział słodyczy jako przekąsek w ciągu dnia
 • duży udział produktów dostarczających tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (produkty mięsne przetworzone).

Duże zainteresowanie jakim cieszył się Punkt Konsultacyjny świadczy o potrzebie promowania zasad zdrowego żywienia wśród pacjentów w tym zapobiegania nadwadze i otyłości oraz innym przewlekłym chorobom niezakaźnym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

 


XII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi  w Uzdrowisku

Czy Smok Wawelski zakończył żywot za przyczyną swoszowickiej siarki? Czy nabijali ją w armaty Krzyżacy w bitwie pod Grunwaldem? Kto w 1811 r. uruchomił w Swoszowicach uzdrowisko? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu Dyrektora ds. Lecznictwa dr Piotra Surówki i spaceru po zabytkowych obiektach istniejącego od ponad 200 lat Uzdrowiska. Będzie to doskonała okazja do poznania historii tego wyjątkowego miejsca na mapie naszego miasta, ale także obejrzenia jego nowoczesnej bazy zabiegowej i zapoznania się z właściwościami leczniczymi wypływających tutaj wód siarczkowych.

Wykład rozpocznie się o godzinie 11:30 w Głównym Domu Zdrojowym w sobotę 28 września.

Wstęp wolny! Zapraszamy!


Swoszowice widziane oczami Jarosława Kreta

W niedzielę 28 lipca 2013 roku nasze Uzdrowisko odwiedziła ekipa programu „Polska wg Kreta” – magazynu podróżniczego Jarosława Kreta. W ramach tego krótkiego telewizyjnego formatu popularny dziennikarz odwiedza różne polskie miejscowości – nie tylko te znane i lubiane, ale także odkrywa przed widzami zapomniane zabytki i miejsca pełne tajemnic. Tym razem swój czas postanowił poświęcić na odkrycie uroku Swoszowic.

Mimo wyjątkowego upału (ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu) wszystkim pracownikom ekipy telewizyjnej i uzdrowiska dopisywały dobre humory. Zdjęcia kręcone były zarówno w plenerze – na terenie zabytkowego Parku Zdrojowego i przy Źródle Głównym, jak i we wnętrzach Nowego Zakładu Przyrodoleczniczego. W nagraniu uczestniczyli także Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Radny i Członek Zarządu Rady Dzielnicy X  Dominik Galas.

Zapraszamy do obejrzenia programu.

Ekipa telewizyjna oraz Jarosław Kret i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa

         

Jarosław Kret i Marszałek Województwa Małopolskiego w trakcie nagrania

Jarosław Kret i Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Monika Kaczmarska


Dni Uzdrowiska i otwarcie pijalni wód leczniczych - 8 - 9 czerwca 2013. 

W dniach 8 i 9 czerwca na terenie Parku Zdrojowego w Krakowie odbyły się Dni Uzdrowiska Kraków Swoszowice. Ich główną atrakcją była bezpłatna degustacja leczniczych wód mineralnych w nowo otwartej pijalni na terenie Restauracji Parkowa.

 

Otwarcie pijalni wód leczniczych pozwoli nam leczyć występujące u naszych kuracjuszy choroby towarzyszące Nasze Uzdrowisko leczy wodami siarczkowymi, lecz nie są to wody pitne. Ich stosowanie pomocne jest przede wszystkim w leczeniu chorób reumatologicznych i chorób narządu ruchu - mówi Monika Kaczmarska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Uzdrowiska Kraków Swoszowice.

Wody z wysowskich zdrojów - Henryk, Franciszek, Józef - ze względu na ich wyjątkowe właściwości, stosuje się w wielu chorobach układu pokarmowego (wrzody żołądka i dwunastnicy, nieżyty żołądka, schorzenia dróg żółciowych, zaparcia), w kamicy nerkowej i stanach zapalnych dróg moczowych, cukrzycy i innych chorobach przemiany materii. Pomocne są również w nadciśnieniu tętniczym, ogólnym osłabieniu, jako środki odtruwania organizmu, stymulujące układ immunologiczny i uodparniające.

Dni Otwarte skierowane były do wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic. Poza degustacją wód leczniczych w trakcie imprezy w Białym Punkcie oferowane były bezpłatne badania: poziomu cukru we krwi, ciśnienia oraz konsultacje z  uzdrowiskowym dietetykiem.

 

Skorzystać można było także z bezpłatnej porady lekarza uzdrowiskowego. Wszyscy zainteresowani sposobem funkcjonowania uzdrowiska mogli zwiedzić jego bazę zabiegową na organizowanych wycieczkach. Wysłuchać można było również wykładów m.in. lekarza uzdrowiskowego z Uzdrowiska Wysowa S.A. na temat właściwości leczniczych wód Henryk, Józef i Franiszek, lekarza uzdrowiskowego z Uzdrowiska Kraków Swoszowice o historii uzdrowiska oraz wziąć udział w warsztatach zdrowego kręgosłupa. Kilkadziesiąt osób skorzystało także z instruktażu Nordic Walking. Dla najmłodszych przygotowano szeroki wachlarz animacji i zabaw, wśród nich m.in. malowanie twarzy, zabawę z chustą, zabawy z clownem oraz przejażdżki na kucyku. Imprezie towarzyszyły kramy z produktami regionalnymi i rękodziełem artystycznym. Na zakończenie rozlosowano wśród uczestników drobne nagrody w ramach loterii fantowej.

 Restauracja "Parkowa" w nowej odsłonie.

Uzdrowisko Kraków Swoszowice serdecznie zaprasza na rodzinny spacer do zabytkowego Parku Zdrojowego i  do odnowionej Restauracji „Parkowa”.

Restauracja, której położony w samym sercu parku budynek, wpisany jest do rejestru zabytków Miasta Krakowa, od wielu lat służyła przybywającym „do wód” Kuracjuszom. Teraz, dzięki zmianie wizerunku, ma szanse zostać doceniona także przez mieszkańców całego Krakowa i okolic.

Dla gości przygotowano dwie nowe, tematyczne sale restauracyjne o oryginalnym wystroju: Salę Parkową i Salę Filmową oraz klimatyczną kawiarnię. Odświeżono także menu, w którym znajdą się specjały z kuchni polskiej i europejskiej. Nowością będzie odnoszące się do filmów menu Kuchni Filmowej. Ponadto od czerwca Restauracja oferować będzie cykliczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. Akademię Gotowania czy Akademię Zdrowego Żywienia.

Serdecznie zapraszamy!