Dlaczego warto podróżować po sezonie?

Wielkość tekstu

Wakacje seniora trwają cały rok.

Emerytura to taki okres naszego życia, w którym nie musimy narzekać na brak wolnego czasu, a terminy naszych wyjazdów nie są aż tak uzależnione od innych, jak w czasie naszej pracy zawodowej. Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że możemy sobie pozwolić na większa ilość odpoczynku i relaksu.

Dlatego proponujemy Państwu podróżowanie po sezonie. A dlaczego? Oto trzy powody dlaczego warto spakować walizki właśnie wtedy, gdy wszyscy inni wracają z urlopów.

 

1. Po sezonie jest taniej.

Większość obiektów zmniejsza ceny na swoje usługi od października aż do końca marca lub kwietnia. Można w taki sposób skorzystać z świetnych ofert w dużo niższych cenach. Również dostosowanie terminów oraz decyzja z ostatniej chwili w postaci wydłużenia pobytu są łatwiejsze do zrealizowania. Po sezonie można też skorzystać ze zniżek na dodatkowe usługi np. zabiegi.

 

2. Jest mniej tłoczno.

Każdy z nas w czasie wyjazdu lubi delektować się spokojem i ciszą. Po sezonie o ten luksus wszędzie jest zdecydowanie łatwiej. Dzieci siedzą w szkolnych ławkach, więc ich krzyki i bieganie nie przeszkadzają w codziennym cieszeniu się otaczającą nas przyrodą. W restauracji nikt nie stoi nam nad głową czy już zjedliśmy, bo inni chętni już czekają. Wszystko można robić wolniej
i spokojniej, bo otoczenie i personel są po prostu spokojniejsi.

 

3. Mniejsze kolejki do atrakcji.

Czasy PRL- u już za nami, ale relikt w postaci kolejek do atrakcji turystycznych w szczytach sezonu pozostał. Dlatego podróż po sezonie jest strzałem w dziesiątkę. Można spokojnie zwiedzać muzea, zamki, gubić się w uliczkach, parkach, siedzieć na ławkach godzinami i podziwiać otaczający nas świat. A przyroda czy to jesienią, zimą lub wiosną zawsze zaserwuje nam coś wspaniałego, co pozwoli nam na odpoczynek w jej ramionach. A pogoda? Cóż nawet latem nie możemy się nią zawsze cieszyć, dlatego warto wybierać miejsca, gdzie można coś zobaczyć zarówno na zewnątrz jak i pod dachem.

Również Uzdrowisko Kraków Swoszowice po sezonie gwarantuje Państwu spełnienie wszystkich tych trzech punktów. Ceny na pobyty sanatoryjne i rehabilitacyjne są zdecydowanie niższe. Mniej osób przebywa w parku i bazie zabiegowej. A Kraków, cóż. W nim przez cały rok można się świetnie bawić i każdy znajdzie coś dla siebie. A kolejki są zdecydowanie mniejsze!

Zapraszamy do nas wszystkich seniorów po zdrowie i odpoczynek!