Propozycje wycieczek

Wielkość tekstu

Dla wszystkich chcących skorzystać z atrakcji Krakowa i okolic istnieje możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych do:

1.Sanktuarium w Łagiewnikach  
Światowe centrum kultu Miłosierdzia Bożego. Znajduje się w nim m.in. łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny.

2. Zakopanego, Słowacji (Oravice – baseny termalne)
Wycieczka łączy w sobie zwiedzanie najsłynniejszego kurortu w polskich Tatrach oraz wypoczynek w basenach termalnych na Słowacji.  

3. Kopalni Soli w Wieliczce
Wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kopalnia soli w Wieliczce zachwyca swoją historią. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Spacer podziemnymi korytarzami i zwiedzanie ponad 20 komór,  w tym najpiękniejszej - Kaplicy św. Kingi pozostawiają niezapomniane wrażenia.

4. Wadowic – Kalwarii Zebrzydowskiej
Wadowice to niewielkie miasteczko położone ok. 50 km od Krakowa, miejsce urodzenia bł. Jana Pawła II. Do zwiedzenia są tam m.in. Dom bł. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej znane jest natomiast dzięki słynącemu cudami wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz niepowtarzalnym dróżkom kalwaryjskim, na które składają się kaplice, kapliczki i figurki. Co roku w okresie Wielkiego Tygodnia do Kalwarii Zebrzydowskiej przybywa liczna rzesza pielgrzymów i turystów na odbywające się od XVII wieku wielkopiątkowe Misterium Męki Pańskiej.

5. Centrum Krakowa – zwiedzanie
W programie wycieczki przewidziane są m.in.  Zamek Królewski na Wawelu, Okno Papieskie, Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan, Pomnik Grunwaldu, Teatr Słowackiego, Mały Rynek, zwiedzanie dzielnicy żydowskiej - Kazimierza.

6. Parku Wodnego w Krakowie
Park Wodny to największy kompleks basenowy w Krakowie. Do dyspozycji gości są trzy kryte baseny o łącznej powierzchni 2000 m2, z pełną gamą atrakcji, takich jak bicze wodne, stacje hydromasaży dennych oraz bocznych, dzikie źródła, zjeżdzalnie.

7. Ogrodu Botanicznego w Krakowie
Ogród Botaniczny w Krakowie to piękne i bardzo zielone miejsce w Centrum Krakowa. Ogród pozostaje od lat pod opieką Uniwersytetu Jagiellońskiego i na jego terenie można zobaczyć wiele interesujących okazów roślin.

8. Ojcowskiego Parku Narodowego
Ojcowski Park Narodowy to zielona oaza niedaleko Krakowa. Na jego terenie znajduje się m. in. słynna Brama Krakowska i Jaskinia Łokietka.

9. Parku Miniatur – Inwałd
W Parku zobaczyć można miniatury budowli świata takie jak Biały dom, Statua Wolności, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Watykan, Piramidy, cerkwie, meczety i wiele innych.