Partnerzy

Wielkość tekstu

Hotel Krystyna usytuowany jest  na skraju Zabytkowego Parku Uzdrowiskowego, ok. 250 m od Głównego Domu Zdrojowego, Uzdrowiska Kraków Swoszowice. Jest to obiekt trzygwiazdkowy, dysponujący 74 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2, 3 osobowych. Część pokoi przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje posiadają łazienki. Ponad to do dyspozycji gości hotel oddaje restaurację serwującą dania kuchni polskiej, salę fitness oraz drink-bar. Osobom szukającym chwili wytchnienia hotel umożliwia relaks w saunie lub grocie solnej. Otaczający obiekt ogród jest idealnym miejscem do urządzenia grilla lub pikniku. Wczasowicze pragnący połączyć zwiedzanie niepowtarzalnych zabytków  Krakowa i Małopolski wraz z odpoczynkiem i poprawą własnego zdrowia, mogą skorzystać z kosmetycznych i leczniczych właściwości kąpieli siarczkowych oraz szerokiej gamy zabiegów wykonywanych w Uzdrowisku Kraków Swoszowice.

Restauracja Parkowa położona jest w samym sercu Parku Zdrojowego. Do dyspozycji gości są trzy sale: Sala Parkowa, w której menu znalazły się specjały z kuchni polskiej i europejskiej, Sala Filmowa - z odnoszącym się do filmów, specjalnym menu oraz kawiarnia z menu bogatym w różne rodzaje herbat i kaw. W restauracji odbywają się cykliczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. Akademia Gotowania czy Akademia Zdrowego Żywienia.

Program ten skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy, posiadających troje lub więcej dzieci. W ramach programu „Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+”, wydawane są karty uprawniające do korzystania z prężnie funkcjonującego i ciągle rozwijającego się systemu ulg i rabatów skierowanych do rodzin wielodzietnych, z co najmniej trójką dzieci, dla których ważna jest integracja wewnątrzrodzinna oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z tych rodzin.
Największy polski portal o sanatoriach i uzdrowiskach.
Krakowskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego Sp. z o.o. - Sklep ortopedyczny posiadający jedną z największych ofert w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego w skali kraju. Zaopatruje w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze i sprzęt rehabilitacyjny zarówno firmy jak i klientów indywidualnych.
W sercu położonego w Beskidzie Niskim Uzdrowiska Wysowa S.A. znajdują się źródła mineralnych wód leczniczych o wyjątkowych właściwościach. Wody "Henryk", "Józef" i "Franciszek" dostępne są także dla kuracjuszy naszego Uzdrowiska w Pijalni Wód Mineralnych w Restauracji "Parkowa". 

Patronem tej niepublicznej uczelni jest prof. Józef Dietl, który pełnił niezwykle ważną rolę w historii Uzdrowiska Swoszowice, ale także wielu innych uzdrowisk Małopolski. Głównymi atutami kształcenia w Uczelni Dietla jest bogata oferta studiów, duża liczba zajęć praktycznych i warsztatów przygotowujących absolwentów do szybkiego wkroczenia na rynek pracy, jak również możliwość odbywania praktyk i staży w firmach partnerskich w całym kraju. Dzięki nawiązanej z Uczelnią współpracy wielu studentów będzie mogło skorzystać z praktyk i staży w naszym Uzdrowisku.

Ośrodek narciarski Podstolice-Ski znajduje się zaledwie 18 km od centrum Krakowa i 7 km od centrum Wieliczki. Ośrodek dysponuje 3 wyciągami:Tartapoma o długości 350m i różnicy wzniesień 65 m, Tatrapoma o długości 220m i różnicy wzniesień 30 m oraz "Baby Lift" - przedszkole narciarskie dla najmłodszych. Na stoku znajdują się 3 trasy, które zostały wytyczone tak, aby mogli z nich korzystać narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy. Wszystkie trasy są naśnieżane oraz bardzo dobrze oświetlone, co umożliwia jadę do późnych godzin wieczornych.

"Superstarsi.pl i co z tego?" to portal, który powstał z myślą o osobach dojrzałych,w wieku 45+. Jest to wyjątkowe miejsce w sieci, w którym czekają – na znajomość, może nawet na przyjaźń – inni superstarsi. Z myślą o użytkownikach redakcja portalu nawiązuje kontakty z najwybitniejszymi specjalistami medycyny, którzy mówią, jak radzić sobie z chorobami typowymi dla superstarszych, a z którymi można godnie i sprawnie żyć; jak często wykonywać badania i jakie, żeby długo cieszyć się dobrą formą. I – przede wszystkim – co robić, żeby uniknąć chorób, których uniknąć można. Oprócz tego, porady w życiowych sprawach: emerytury, prawo pracy, renta za mieszkanie, renta rodzinna i inne, przygotowywane na życzenie użytkowników.  I dział ogłoszeń, a w nim dział praca, gdzie mogą szukać pracy superdyspozycyjni i superdoświadczeni pracownicy.

Polska Cyfrowa Równych Szans jest projektem Stowarzyszenia Miasta w Internecie i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Celem tego projektu jest ułatwienie kontaktu z Internetem osobom z pokolenia 50+. W całej Polsce działa około 2600 wolontariuszy - Latarników. Działania w ramach projektu mają na celu poszerzenie świadomości osób 50+ o korzyściach płynących z umiejętności poruszania się w internecie, edukowanie w kierunku podstawowej obsługi komputera i urządzeń biurowych oraz smartfonów i tabletów. Wszystko po to by seniorom żyło się wygodniej. Zajęcia z seniorami prowadzone są całkowicie bezpłatnie. Więcej na temat projektu: latarnicy.pl.